| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with rubber grommet |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 600 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 8946520680 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 106 g |
| Gross Weight | 139 g |
| Weight | 0.151 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€55.29
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| GS (_S16_) 430 (UZS161_, UZS161R) | 2000-11 - 2004-12 | 208 | 283 | 4293 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CELICA Coupe (_T23_) 1.8 16V TS (ZZT231_, ZZT231R) | 1999-08 - 2005-09 | 141 | 192 | 1796 | |
| CELICA Coupe (_T23_) 1.8 16V VT-i (ZZT230_, ZZT230) | 1999-08 - 2005-07 | 105 | 143 | 1794 |
Alternatives
€35.48
Dispatch on next business day
€29.71
Dispatch on next business day
€40.82
Dispatch on next business day
€22.51
Dispatch on next business day
€30.37
Dispatch on next business day
€35.01
Dispatch on next business day
€49.89
Dispatch on next business day
€25.94
Dispatch on next business day
€25.97
Dispatch on next business day
€38.86
Dispatch on next business day
€36.41
Dispatch on next business day
€34.11
Dispatch on next business day
€32.17
Dispatch on next business day
€33.50
dispatch in 2 business days
€34.08
dispatch in 2 business days
€44.15
dispatch in 2 business days
€29.41
dispatch in 2 business days
€80.75
dispatch in 28 business days
€48.85
dispatch in 28 business days
€33.96
dispatch in 28 business days
€38.62
dispatch in 28 business days
€32.97
dispatch in 28 business days
BLUE PRINT ® ADT37029C
Lambda Sensor
Product has been replaced by:
ADT37081€47.24
dispatch in 28 business days
€30.27
dispatch in 28 business days
€67.13
dispatch in 28 business days
DELPHI ® ES20224-11B1
Lambda Sensor
Product has been replaced by:
ES20224-12B1€65.51
dispatch in 28 business days
€15.83
dispatch in 28 business days
€65.63
dispatch in 28 business days
€35.51
dispatch in 28 business days
€45.09
dispatch in 28 business days