| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 730 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 8946542100 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 110 g |
| Gross Weight | 143 g |
| Weight | 0.179 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
Shipping rates
Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| RAV 4 II (_A2_) 2.0 4WD (ACA21, ACA20) | 2000-05 - 2005-11 | 110 | 150 | 1998 |
Alternatives
€57.10
Dispatch on next business day
€36.71
Dispatch on next business day
€29.71
Dispatch on next business day
€40.82
Dispatch on next business day
€22.51
Dispatch on next business day
€35.01
Dispatch on next business day
€29.81
Dispatch on next business day
€38.65
Dispatch on next business day
€52.49
Dispatch on next business day
€36.55
Dispatch on next business day
€39.97
Dispatch on next business day
€31.81
Dispatch on next business day
€32.14
Dispatch on next business day
€25.94
Dispatch on next business day
€25.97
Dispatch on next business day
€38.86
Dispatch on next business day
€17.82
Dispatch on next business day
€32.17
Dispatch on next business day
€29.41
dispatch in 2 business days
€33.95
dispatch in 28 business days
€48.85
dispatch in 28 business days
€50.14
dispatch in 28 business days
DELPHI ® ES20156-11B1
Lambda Sensor
Product has been replaced by:
ES20156-12B1€81.14
dispatch in 28 business days
€53.81
dispatch in 28 business days
€31.93
dispatch in 28 business days
€44.27
dispatch in 28 business days
€15.83
dispatch in 28 business days
€88.06
dispatch in 28 business days