| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 670 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 1821383E11 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 117 g |
| Gross Weight | 150 g |
| Weight | 0.154 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€52.84
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| WAGON R+ (MA) 1.3 (RB413) | 2000-05 - 2004-12 | 56 | 76 | 1298 | |
| WAGON R+ (MA) 1.3 (RB413) | 2003-09 - 2006-08 | 69 | 94 | 1328 | |
| WAGON R+ (MA) 1.3 4WD (RB413) | 2001-10 - ... | 56 | 76 | 1298 | |
| WAGON R+ (MA) 1.3 4WD (RB413) | 2003-09 - ... | 69 | 94 | 1328 |
Alternatives
€42.00
Dispatch on next business day
€39.97
Dispatch on next business day
€36.71
Dispatch on next business day
€42.25
Dispatch on next business day
€31.91
Dispatch on next business day
€39.16
Dispatch on next business day
€29.71
Dispatch on next business day
€34.39
Dispatch on next business day
€34.53
Dispatch on next business day
€30.02
Dispatch on next business day
€23.90
Dispatch on next business day
€27.37
Dispatch on next business day
€26.59
Dispatch on next business day
€27.39
Dispatch on next business day
€32.68
Dispatch on next business day
€17.88
Dispatch on next business day
€32.17
Dispatch on next business day
€39.63
dispatch in 2 business days
€44.15
dispatch in 2 business days
€35.93
dispatch in 2 business days
€48.85
dispatch in 28 business days
€35.58
dispatch in 28 business days
€38.86
dispatch in 28 business days
€14.59
dispatch in 28 business days
€68.41
dispatch in 28 business days
€29.45
dispatch in 28 business days