| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 757 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | MD186992 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 113 g |
| Gross Weight | 143 g |
| Weight | 0.155 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€55.44
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| 3000 GT Coupe (Z1_A) 3.0 Turbo 4WD (Z16A) | 1990-01 - 1999-08 | 210 | 286 | 2972 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| OUTLANDER II (CW_W) 3.0 4WD (CW6W) | 2006-11 - 2012-11 | 162 | 2998 | ||
| OUTLANDER III (GG_W, GF_W, ZJ, ZL, ZK) 3.0 4WD | 2014-03 - 2022-12 | 169 | 2998 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| PAJERO II Canvas Top (V2_C, V4_C) 3.0 V6 24V (V23C) | 1994-06 - 2000-04 | 133 | 181 | 2972 | |
| PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.0 V6 24V (V43W, V23W) | 1997-06 - 1999-10 | 130 | 177 | 2972 | |
| PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.5 V6 24V (V25W, V45W) | 1994-06 - 1999-10 | 153 | 208 | 3497 | |
| PAJERO II (V3_W, V2_W, V4_W, V5_W) 3.5 V6 24V (V45W, V25W) | 1997-07 - 1999-10 | 143 | 194 | 3497 |
Alternatives
€36.71
Dispatch on next business day
€29.71
Dispatch on next business day
€40.82
Dispatch on next business day
€43.12
Dispatch on next business day
€64.84
Dispatch on next business day
€31.46
Dispatch on next business day
€51.97
Dispatch on next business day
€25.94
Dispatch on next business day
€57.99
Dispatch on next business day
€25.97
Dispatch on next business day
€38.86
Dispatch on next business day
€41.65
Dispatch on next business day
€38.51
Dispatch on next business day
€53.56
Dispatch on next business day
€32.17
Dispatch on next business day
€44.15
dispatch in 2 business days
€48.85
dispatch in 28 business days
€39.55
dispatch in 28 business days
€23.11
dispatch in 28 business days
€15.83
dispatch in 28 business days
€27.14
dispatch in 28 business days
€43.99
dispatch in 28 business days
€32.13
dispatch in 28 business days
€31.60
dispatch in 28 business days
€45.01
dispatch in 28 business days
€50.82
dispatch in 28 business days