| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 1830 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 1628KP |
| Quality | DENSO |
| Weight | 172 g |
| Gross Weight | 202 g |
| Weight | 0.214 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€50.35
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| C5 I Break (DE_) 1.8 16V (DE6FZB, DE6FZE) | 2001-06 - 2004-08 | 85 | 115 | 1749 | |
| C5 I (DC_) 1.8 16V (DC6FZB, DC6FZE) | 2001-03 - 2004-08 | 85 | 115 | 1749 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| XSARA PICASSO (N68) 1.8 16V | 2000-02 - 2005-08 | 85 | 115 | 1749 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| 407 (6D_) 1.8 (6D6FZB) | 2004-03 - 2005-07 | 85 | 116 | 1749 | |
| 407 SW (6E_, 6D_) 1.8 | 2004-05 - 2005-07 | 85 | 116 | 1749 |
Alternatives
€39.78
Dispatch on next business day
€35.01
Dispatch on next business day
€41.36
Dispatch on next business day
€38.42
Dispatch on next business day
€28.58
Dispatch on next business day
€30.97
Dispatch on next business day
€35.48
Dispatch on next business day
€30.31
Dispatch on next business day
€44.26
Dispatch on next business day
€40.72
Dispatch on next business day
€32.52
Dispatch on next business day
€37.80
Dispatch on next business day
€55.13
Dispatch on next business day
€22.88
Dispatch on next business day
€25.97
Dispatch on next business day
€48.03
Dispatch on next business day
€37.82
Dispatch on next business day
€38.86
Dispatch on next business day
€35.31
Dispatch on next business day
€61.51
Dispatch on next business day
€33.87
Dispatch on next business day
€49.23
Dispatch on next business day
€38.37
Dispatch on next business day
€21.12
Dispatch on next business day
€32.17
Dispatch on next business day
€36.00
dispatch in 2 business days
€38.07
dispatch in 2 business days
€38.88
dispatch in 2 business days
€25.45
dispatch in 2 business days
€62.03
dispatch in 28 business days
€35.71
dispatch in 28 business days
€44.23
dispatch in 28 business days
€50.14
dispatch in 28 business days
€39.17
dispatch in 28 business days
€44.96
dispatch in 28 business days
€30.11
dispatch in 28 business days
€48.25
dispatch in 28 business days
€23.11
dispatch in 28 business days
€60.62
dispatch in 28 business days
€15.83
dispatch in 28 business days
€62.63
dispatch in 28 business days
€57.34
dispatch in 28 business days
€38.70
dispatch in 28 business days
€51.61
dispatch in 28 business days
€44.02
dispatch in 28 business days
€38.39
dispatch in 28 business days
€53.33
dispatch in 28 business days
€60.07
dispatch in 28 business days
€43.77
dispatch in 28 business days
€22.63
dispatch in 28 business days
€16.66
dispatch in 28 business days
€17.30
dispatch in 28 business days
€18.50
dispatch in 28 business days