| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Planar probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 220 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 3921023500 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 90 g |
| Gross Weight | 123 g |
| Weight | 0.137 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | United States |
€52.91
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| COUPE II (GK) 2.0 | 2002-03 - 2009-08 | 102 | 139 | 1975 | |
| COUPE II (GK) 2.0 | 2001-08 - 2009-08 | 100 | 136 | 1975 | |
| COUPE II (GK) 2.0 GLS | 2003-02 - 2009-08 | 105 | 143 | 1975 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| ELANTRA III Saloon (XD) 1.8 | 2000-06 - 2006-07 | 97 | 132 | 1795 | |
| ELANTRA III Saloon (XD) 2.0 | 2000-06 - 2006-07 | 102 | 139 | 1975 | |
| ELANTRA III (XD) 2.0 | 2003-10 - 2006-07 | 105 | 143 | 1975 | |
| ELANTRA III Saloon (XD) 2.0 | 2000-06 - 2006-07 | 104 | 141 | 1975 | |
| ELANTRA III Saloon (XD) 2.0 | 2003-10 - 2006-07 | 105 | 143 | 1975 | |
| ELANTRA III (XD) 1.8 | 2000-06 - 2006-07 | 97 | 132 | 1795 | |
| ELANTRA III (XD) 2.0 | 2000-06 - 2006-07 | 104 | 141 | 1975 | |
| ELANTRA III (XD) 2.0 | 2000-06 - 2006-07 | 102 | 139 | 1975 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| MATRIX (FC) 1.8 | 2001-06 - 2010-08 | 90 | 122 | 1795 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| TRAJET (FO) 2.0 | 2003-11 - 2008-07 | 104 | 1975 | ||
| TRAJET (FO) 2.0 | 2000-03 - 2008-07 | 100 | 136 | 1997 | |
| TRAJET (FO) 2.0 | 2004-01 - 2008-07 | 103 | 140 | 1975 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| TUCSON (JM) 2.0 | 2007-01 - 2012-01 | 105 | 1975 | ||
| TUCSON (JM) 2.0 All-wheel Drive | 2004-08 - 2010-03 | 104 | 141 | 1975 | |
| TUCSON (JM) 2.0 | 2004-08 - 2010-12 | 104 | 141 | 1975 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CEE'D Hatchback (ED) 2.0 | 2006-12 - 2012-12 | 105 | 143 | 1975 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CERATO I Hatchback (LD) 2.0 | 2004-03 - 2007-05 | 105 | 143 | 1975 | |
| CERATO I Saloon (LD) 2.0 | 2004-04 - 2007-01 | 105 | 143 | 1975 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 16V 4WD | 2004-09 - 2010-08 | 104 | 141 | 1975 | |
| SPORTAGE II (JE_, KM_) 2.0 i 16V | 2004-09 - 2010-11 | 104 | 141 | 1975 |
Alternatives
€40.09
Dispatch on next business day
€41.17
Dispatch on next business day
€50.35
Dispatch on next business day
€49.16
Dispatch on next business day
€35.01
Dispatch on next business day
€35.56
Dispatch on next business day
€55.67
Dispatch on next business day
€50.05
Dispatch on next business day
€29.25
Dispatch on next business day
€61.94
Dispatch on next business day
€54.29
Dispatch on next business day
€36.71
Dispatch on next business day
€57.65
Dispatch on next business day
€71.40
Dispatch on next business day
€35.63
Dispatch on next business day
€29.65
Dispatch on next business day
€30.19
Dispatch on next business day
€34.79
Dispatch on next business day
€25.97
Dispatch on next business day
€55.83
Dispatch on next business day
€38.86
Dispatch on next business day
€22.76
Dispatch on next business day
€17.74
Dispatch on next business day
€36.07
dispatch in 2 business days
€43.95
dispatch in 2 business days