Dimensions and size
| Length | 177.50 | mm |
Specifications
| Voltage | 14 V |
| Alternator Charging Current | 65 A |
| Number of grooves | 1 |
| Belt Pulley Ø | 90.80 mm |
| Plug Type ID | PL22 |
| Connector/Clamp | with connection for speed sensor |
| Distance from belt pulley to alternator | 36.8 mm |
Shipping Details
| Weight | 4.717 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | India |
€93.47
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €5.89
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns