Specifications
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Cooling fins material | Aluminium |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
| Core Depth | 26 mm |
| Core Length | 623 mm |
| Core Width | 389 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.705 Kg |
| Weight Volumetric | 14.82 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€42.90
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
TOYOTA
Cross-Reference Numbers
ABAKUS
ASHIKA
AURADIA
TO2386
AUTOGAMMA
104196
AVA Clever Choice
TO2386
TOA2386
FRIGAIR
1153111
GERI
29381
HELLA
JAPANPARTS
KAGER
312057
KALE OTO RADYATÖR
342205
KLOKKERHOLM
8116302386
Koyo
PL011991
MAHLE
MAXGEAR
NISSENS
NRF
NTY
QUINTON HAZELL
QER2527
TOYOTA
16400-0G020
16400-0G030
16400-0G031
16400-27040
164000G020
164000G021
164000G030
164000G031
1640026150
1640027010
1640027040
164002704087
VALEO
VAN WEZEL
VERTAT
104196
Fit Vehicles
TOYOTA
16 vehicles
AVENSIS
2003 - 2008
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| AVENSIS Estate (_T25_) 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) | 2003-04 - 2008-11 | 85 | 116 | 1995 | |
| AVENSIS Saloon (_T25_) 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) | 2003-04 - 2008-11 | 85 | 116 | 1995 | |
| AVENSIS (_T25_) 2.0 D-4D (CDT250_, CDT250R) | 2003-04 - 2008-11 | 85 | 116 | 1995 |
COROLLA
2000 - 2009
Alternatives
€78.44
Dispatch on next business day
€65.05
Dispatch on next business day
€47.43
Dispatch on next business day
€56.92
Dispatch on next business day
€50.86
Dispatch on next business day