Specifications
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Weight | 0.350 kg |
| Packaging length | 21.5 cm |
| Packaging width | 8 cm |
| Packaging height | 8 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.354 Kg |
| Customs Code | 870880 |
| Country of Origin | Turkey |
€11.24
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
Fit Vehicles
CHRYSLER
36 vehicles
CARAVAN
1995 - 2000
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CARAVAN 2.4 | 1995-01 - 2000-12 | 110 | 2429 | ||
| CARAVAN 2.4 | 1995-01 - 2000-08 | 111 | 2429 |
GRAND
1995 - 2001
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| GRAND VOYAGER III VAN (GS) 3.3 | 1995-01 - 2001-03 | 116 | 3301 | ||
| GRAND VOYAGER III VAN (GS) 2.5 TD | 1995-01 - 2001-03 | 85 | 2499 | ||
| GRAND VOYAGER III VAN (GS) 2.4 | 1998-01 - 2001-12 | 111 | 2429 | ||
| GRAND VOYAGER III VAN (GS) 3.8 | 1999-01 - 1999-12 | 131 | 3778 |
VOYAGER
1995 - 2008
Alternatives
€10.15
Dispatch on next business day
€9.50
Dispatch on next business day
€10.41
Dispatch on next business day
€8.81
Dispatch on next business day