Dimensions and size
| Length | 119 | mm |
Specifications
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Diameter 2 | 10.2 mm |
| Diameter 3 | 10 mm |
| Container Type | Box |
| Packaging length | 16.5 cm |
| Packaging width | 6.6 cm |
| Packaging height | 4.7 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.355 Kg |
| Customs Code | 870880 |
| Country of Origin | Turkey |
€8.81
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
Fit Vehicles
CHRYSLER
36 vehicles
CARAVAN
1995 - 2000
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CARAVAN 2.4 | 1995-01 - 2000-12 | 110 | 2429 | ||
| CARAVAN 2.4 | 1995-01 - 2000-08 | 111 | 2429 |
GRAND
1995 - 2001
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| GRAND VOYAGER III VAN (GS) 3.3 | 1995-01 - 2001-03 | 116 | 3301 | ||
| GRAND VOYAGER III VAN (GS) 2.5 TD | 1995-01 - 2001-03 | 85 | 2499 | ||
| GRAND VOYAGER III VAN (GS) 2.4 | 1998-01 - 2001-12 | 111 | 2429 | ||
| GRAND VOYAGER III VAN (GS) 3.8 | 1999-01 - 1999-12 | 131 | 3778 |
VOYAGER
1995 - 2008
Alternatives
€10.75
Dispatch on next business day
€10.37
Dispatch on next business day
€10.36
Dispatch on next business day
€11.23
dispatch in 28 business days