Dimensions and size
| Length | 120 | mm |
Specifications
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Size 1 | M12X1.5 |
| Thread Size 2 | M12X1.5 |
| Diameter 3 | 8 mm |
| Container Type | Box |
| Packaging length | 41.5 cm |
| Packaging width | 11 cm |
| Packaging height | 8 cm |
Shipping Details
| Weight | 1.364 Kg |
| Customs Code | 870880 |
| Country of Origin | Turkey |
€24.18
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
4U Autoparts
F13820
4u
LR-F-13820
A.B.S.
ALANKO
10342039
APEC
AST4404
AYD
9605301
AYWIPARTS
AW1350412LR
BBR Automotive
001-10-29250
BENDIX
042618B
BGA
LS4210
BLUE PRINT
BORG & BECK
CORTECO
CTE
CSL31012
DEEZA
LA-L125
DYS
30-69738
ETS
12.LB.747
FEBEST
FEBI BILSTEIN
FIRST LINE
FDL7158
FDL7159
FDL7159HD
FORMPART
1708012
G.U.D.
GSP301136
KAWE
8500 17612
LAND ROVER
LR030048
RGD000131
RGD000180
RGD500100
RGD500150
RGD500180
LYNXAUTO
C7382LR
MANDO
MSC015154
MAPCO
52685HPS
52693HPS
MEYLE
MONROE
NK
5114023
OCAP
0505348
0505349
OPTIMAL
ORIGINAL IMPERIUM
OSSCA
43040
PATRON
PS4424
QH Benelux
QLS3518S
QUATTRO FRENI
QF17D00159
QUINTON HAZELL
QLS3518S
RIW
LR4012
LR4014
LR6008
RTS
SIDEM
65069
65167
SPIDAN
46740
STELLOX
56-05301-SX
SWAG
TALOSA
50-07259
TEKNOROT
LA-157
TRISCAN
TRW
VAICO
VEMA
26569
WILMINK GROUP
WG1992749
WG2029630
WG2040490
Fit Vehicles
LAND ROVER
19 vehicles
RANGE
2002 - ...
Alternatives
€13.81
Dispatch on next business day
€13.41
Dispatch on next business day
€9.66
Dispatch on next business day
€19.11
Dispatch on next business day
€14.92
Dispatch on next business day