Dimensions and size
| Length | 71 | mm |
Specifications
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Size 1 | M10x1.5 |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Diameter 2 | 10.2 mm |
| Diameter 3 | 12 mm |
| Container Type | Box |
| Packaging length | 13 cm |
| Packaging width | 8.5 cm |
| Packaging height | 6.5 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.294 Kg |
| Customs Code | 870880 |
| Country of Origin | Turkey |
€14.33
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
CHEVROLET
Cross-Reference Numbers
4U Autoparts
F71285
4u
OP-F-71285
A.B.S.
APEC
AST4473
ASMETAL
26OP1402
AUTOMEGA
110181310
AYD
9608703
BENDIX
047595B
BGA
LS9530
BIRTH
BX0037
BLUE PRINT
BORG & BECK
BDL7148
BSG
BSG 65-700-098
CAUTEX
758709
CHEVROLET
13281792
COMLINE
CSL7181
CORTECO
DEEZA
OP-L130
DELPHI
DYS
30-75736
ETS
19.LB.412
FAI AutoParts
FARE SA
14940
FEBI BILSTEIN
FIRST LINE
FDL7148
FORMPART
2008024
G.U.D.
GSP301586
GSP
JP GROUP
KAMOKA
KAWE
8500 24611
LEMFÖRDER
MAPCO
49778
METZGER AUTOTEILE
MEYLE
MGA
SA5405
MONROE
MOTAQUIP
LVSL1473
Metalcaucho
NK
OCAP
OPEL
13281792
444081
OPTIMAL
ORIGINAL IMPERIUM
PATRON
PS4297
QH Benelux
QLS3635S
QUINTON HAZELL
QLS3635S
RIW
OP4019
RTS
RUVILLE
SIDEM
9162
SPIDAN
50799
STC
T440042
STELLOX
56-00678A-SX
SWAG
Schaeffler FAG
TALOSA
50-07969
TEKNOROT
O-514
TRICLO
787283
TRISCAN
VAICO
VAUXHALL
13281792
444081
VEMA
26525
WILMINK GROUP
WG1993152
WG2032332
WG2040563
sbs
19145113624
Fit Vehicles
CHEVROLET
5 vehicles
MALIBU
2003 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| MALIBU (V300) 2.0 D | 2012-04 - ... | 118 | 160 | 1956 | |
| MALIBU (V300) 2.4 | 2012-01 - ... | 123 | 167 | 2384 | |
| MALIBU (V300) 2.4 | 2012-01 - ... | 125 | 2384 | ||
| MALIBU (V300) 2.0 D | 2012-04 - ... | 115 | 1956 | ||
| MALIBU 3.5 LS | 2003-10 - 2005-09 | 149 | 3498 |
OPEL
66 vehicles
INSIGNIA
2008 - 2017
Alternatives
€13.16
Dispatch on next business day
€7.19
Dispatch on next business day
€14.12
Dispatch on next business day
€15.08
Dispatch on next business day
€9.29
Dispatch on next business day