Specifications
| Control/Trailing Arm Type | Control Arm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with rubber mount |
| Container Type | Box |
| Packaging length | 47 cm |
| Packaging width | 11 cm |
| Packaging height | 8 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.806 Kg |
| Customs Code | 870880 |
| Country of Origin | Turkey |
€26.19
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
DACIA
RENAULT
Cross-Reference Numbers
A.B.S.
ASHIKA
AUTO-SPEED PARTS
290RT03647
AYD
8814459
BIRTH
BR2623
BORG & BECK
BCA7388
DACIA
8200839124
DELPHI
DENCKERMANN
D120541
DYS
26-23261
FAI AutoParts
FEBEST
FEBI BILSTEIN
FIRST LINE
FCA7388
GSP
JAPANPARTS
JAPKO
KAWE
8500 25589
KLAXCAR FRANCE
47748z
LYNXAUTO
C5485LR
MAGNETI MARELLI
MANDO
MSA015555
MDR
MCA-8002
METZGER AUTOTEILE
MONROE
NK
OPEN PARTS
SSW1248.11
PATRON
PS5563
PEMEBLA
JAPCJ-002
QUINTON HAZELL
QSJ3817S
RENAULT
8200839124
SASIC
SIDEM
5172
SPIDAN
58289
STELLOX
57-02351-SX
SWAG
TALOSA
46-10056
TEKNOROT
DC-346
TRISCAN
VEMA
27451
ZEKKERT
QL-3390
Fit Vehicles
DACIA
19 vehicles
DUSTER
1984 - ...
RENAULT
5 vehicles
DUSTER
2011 - 2024
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| DUSTER (HS_) 2.0 4x4 | 2012-02 - 2018-01 | 99 | 1998 | ||
| DUSTER (HS_) 1.6 16V 4x4 | 2011-06 - 2015-05 | 75 | 1598 | ||
| DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 4x4 (HMAB) | 2018-01 - 2024-07 | 80 | 1461 | ||
| DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4x4 | 2011-06 - 2018-01 | 66 | 1461 | ||
| DUSTER (HS_) 2.0 4x4 | 2011-10 - 2018-01 | 105 | 1998 |
Alternatives
€19.09
Dispatch on next business day
€15.81
Dispatch on next business day
€15.00
Dispatch on next business day
€17.69
Dispatch on next business day
€18.12
Dispatch on next business day