No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Alternator Charging Current | 120 A |
| Voltage | 12 V |
| Pulleys | V-Ribbed Belt Pulley |
| Number of grooves | 6 |
| Exchange Part | |
| Guarantee | 2 years warranty |
| Number of ribs | 6 |
| Belt Pulley Ø | 50 mm |
Shipping Details
| Weight | 6.492 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Poland |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
ACDelco
DRA0728
DRB2570
DRB7530
AD KÜHNER
301656RI
AS-PL
BOSCH
BV PSH
555936120
CASCO
CAL15012
DRI
ELSTOCK
284808
ERA
FARCOM
111845
119903
FRIESEN
9047530
HC-PARTS
ca1656ir
HELLA
HERTH+BUSS ELPARTS
LUCAS
MAGNETI MARELLI
MERCEDES-BENZ
0111542602
0111542702
0111546202
0131548002
A0111542602
A0111542702
A0111546202
A0131548002
a0111542602
WAI
11123R
11124N
11124R
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
29 vehicles
C-CLASS
1997 - 2001
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| C-CLASS T-Model (S202) C 280 T (202.089) | 1997-06 - 2001-03 | 145 | 197 | 2799 | |
| C-CLASS (W202) C 240 (202.026) | 1997-06 - 2000-05 | 125 | 170 | 2398 | |
| C-CLASS (W202) C 280 (202.029) | 1997-06 - 2000-05 | 145 | 197 | 2799 |
CLK
1997 - 2002
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CLK (C208) CLK 320 (208.365) | 1997-06 - 2002-06 | 160 | 218 | 3199 | |
| CLK Convertible (A208) CLK 320 (208.465) | 1998-03 - 2002-03 | 160 | 218 | 3199 |
E-CLASS
1996 - 2009
VIANO
2003 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| VIANO (W639) 3.2 (639.711, 639.811, 639.813) | 2003-09 - ... | 140 | 190 | 3199 | |
| VIANO (W639) 3.2 (639.713, 639.813, 639.815) | 2003-09 - ... | 160 | 218 | 3199 | |
| VIANO (W639) 3.7 (639.815) | 2004-06 - ... | 170 | 231 | 3724 |
VITO
2003 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| VITO Bus (W639) 119 (639.701, 639.703, 639.705) | 2003-09 - ... | 140 | 190 | 3199 | |
| VITO Bus (W639) 123 (639.701) | 2004-06 - 2008-07 | 170 | 231 | 3724 | |
| VITO / MIXTO Van (W639) 119 (639.601, 639.603, 639.605) | 2003-09 - 2008-07 | 140 | 190 | 3199 | |
| VITO / MIXTO Van (W639) 122 (639.601, 639.603, 639.605) | 2003-09 - 2004-09 | 160 | 218 | 3199 | |
| VITO Bus (W639) 122 (639.701, 639.703, 639.705) | 2003-09 - ... | 160 | 218 | 3199 |
Alternatives
€195.24
Dispatch on next business day
€118.12
Dispatch on next business day
€136.57
Dispatch on next business day
€208.33
dispatch in 2 business days
€247.39
dispatch in 28 business days