Dimensions and size
| Thickness 1 | 70 | mm |
Specifications
| Alternator Charging Current | 220 A |
| Vehicle Main Current | for vehicles with 12V main current |
| Voltage | 12 V |
| Pulleys | with multi-belt pulley |
| Belt Pulley Ø | 50 mm |
| Number of ribs | 7 |
| Clamp | M8 B+ |
| Clamp | LIN2 PLUG 238 |
| Plug Type ID | 0239 |
| Bore Diameter 1 | 9 mm |
| Bore Diameter 2 | 9 mm |
| Net weight | 8.9 kg |
Shipping Details
| Weight | 8.895 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Denmark |
€526.93
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €60.00
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates