Premium quality
No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Centering Diameter | 130 | mm |
Specifications
| Total brake drum height | 109 mm |
| Outer brake drum diameter | 270 mm |
| Bolt Hole Circle Ø | 170 mm |
| max. brake drum reboring dimension | 255.6 mm |
| Number of Holes | 6 |
| Inner brake drum height | 100 mm |
| Bore Diameter 1 | 18.5 mm |
| Inner brake drum diameter | 254 mm |
Shipping Details
| Weight | 8.034 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available