No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Centering Diameter | 130 | mm |
Specifications
| Outer brake drum diameter | 290 mm |
| Total brake drum height | 108 mm |
| Inner brake drum diameter | 254 mm |
| Inner brake drum height | 82 mm |
| max. brake drum reboring dimension | 255 mm |
| Hole Arrangement/Number | 06/07 |
| Bolt Hole Circle Ø | 130 mm |
| Wheel Bolt Bore Diameter | 18.5 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without wheel hub |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without wheel bearing |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without wheel studs |
| Packaging length | 30.6 cm |
| Packaging width | 30.6 cm |
| Packaging height | 12.3 cm |
| Weight | 7.7 kg |
| Trade Numbers | 98100 0320 0 1 |
Shipping Details
| Weight | 8.008 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available