Specifications
| Core Width | 608 mm |
| Core Length | 570 mm |
| Core Depth | 42 mm |
| Material | Aluminium |
| Housing Type | Synthetic Material Housing |
| Heating/Cooling | for vehicles without oil cooler |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without coolant regulator |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Weight | 10.44 kg |
| Trade Numbers | 100304412, MR009, MR012, TC130, TC141 |
Shipping Details
| Weight | 11.1 Kg |
| Weight Volumetric | 44.4 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | Sweden |
€348.87
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates