| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Planar probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 925 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 06A906262BA |
| Quality | DENSO |
| Weight | 95 g |
| Gross Weight | 128 g |
| Weight | 0.188 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€57.04
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| A3 (8L1) 1.8 T quattro | 1998-10 - 2003-05 | 132 | 180 | 1781 | |
| A3 (8L1) 1.8 T quattro | 1996-12 - 2003-05 | 110 | 150 | 1781 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| TT (8N3) 1.8 T quattro | 1998-10 - 2006-06 | 132 | 180 | 1781 | |
| TT (8N3) 1.8 T quattro | 1998-10 - 2006-06 | 165 | 224 | 1781 | |
| TT Roadster (8N9) 1.8 T quattro | 2000-02 - 2006-06 | 132 | 180 | 1781 | |
| TT Roadster (8N9) 1.8 T quattro | 1999-10 - 2006-06 | 165 | 224 | 1781 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.8 V6 | 2000-06 - 2010-03 | 150 | 204 | 2792 | |
| ALHAMBRA (7V8, 7V9) 2.8 V6 4motion | 2000-06 - 2010-03 | 150 | 204 | 2792 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| TOLEDO II (1M2) 2.3 V5 20V | 2000-09 - 2003-11 | 125 | 170 | 2324 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| BORA I (1J2) 1.4 16V | 2000-03 - 2005-05 | 55 | 75 | 1390 | |
| BORA Variant (1J6) 1.4 16V | 2001-09 - 2005-05 | 55 | 75 | 1390 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| NEW BEETLE (9C1, 1C1) 2.3 V5 | 2000-10 - 2010-09 | 125 | 170 | 2324 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 V6 24V 4motion | 2000-04 - 2010-03 | 150 | 204 | 2792 | |
| SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) 2.8 V6 24V | 2000-04 - 2010-03 | 150 | 204 | 2792 |
Alternatives
€40.09
Dispatch on next business day
€52.89
Dispatch on next business day
€51.87
Dispatch on next business day
€37.10
Dispatch on next business day
€39.42
Dispatch on next business day
€30.40
Dispatch on next business day
€38.69
Dispatch on next business day
€37.94
Dispatch on next business day
€26.07
Dispatch on next business day
€35.48
Dispatch on next business day
€49.18
Dispatch on next business day
€71.40
Dispatch on next business day
€29.72
Dispatch on next business day
€35.75
Dispatch on next business day
€32.51
Dispatch on next business day
€30.19
Dispatch on next business day
€38.86
Dispatch on next business day
€34.14
Dispatch on next business day
€45.18
Dispatch on next business day
€34.71
Dispatch on next business day
€34.55
Dispatch on next business day
€32.14
Dispatch on next business day
€38.48
Dispatch on next business day
€48.41
Dispatch on next business day
€54.89
Dispatch on next business day
€52.81
Dispatch on next business day
€39.97
Dispatch on next business day
€14.64
Dispatch on next business day
€30.27
Dispatch on next business day
€32.16
Dispatch on next business day
€32.80
Dispatch on next business day
€30.09
dispatch in 2 business days
€46.31
dispatch in 2 business days
€37.04
dispatch in 2 business days
€31.53
dispatch in 2 business days