Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 34 mm |
| Core Length | 650 mm |
| Core Width | 414 mm |
| Inlet Diameter | 34 mm |
| Outlet Diameter | 34 mm |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without sealing cover |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without expansion tank |
| Supplementary Article/Supplementary Info | without gasket/seal |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 6.563 Kg |
| Weight Volumetric | 19.689 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€137.02
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
VW
Cross-Reference Numbers
AUTOGAMMA
105879
AVA Clever Choice
VNA2317
BEHR HELLA SERVICE
8MK376750401
8MK376787751
DENSO
FRIGAIR
01103169
JDEUS
RA0300510
MAGNETI MARELLI
359000310070
359000320070
MAHLE
NRF
VALEO
VAN WEZEL
VW
7E0121253A
Fit Vehicles
VW
61 vehicles
CALIFORNIA
2009 - 2015
MULTIVAN
2009 - 2015
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI | 2009-09 - 2015-08 | 132 | 180 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI 4motion | 2009-09 - 2015-08 | 132 | 180 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2011-05 - 2015-08 | 84 | 114 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2009-09 - 2015-08 | 62 | 84 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2009-09 - 2015-08 | 75 | 102 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2009-09 - 2015-08 | 103 | 140 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI | 2012-07 - 2015-08 | 110 | 150 | 1984 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 4motion | 2009-09 - 2015-08 | 103 | 140 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI | 2011-05 - 2015-08 | 150 | 204 | 1984 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI 4motion | 2011-07 - 2015-08 | 150 | 204 | 1984 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2010-05 - 2015-08 | 100 | 136 | 1968 |
TRANSPORTER
2003 - 2015
Alternatives
€125.67
Dispatch on next business day
€135.97
Dispatch on next business day
€114.44
Dispatch on next business day
€135.37
Dispatch on next business day
€82.53
dispatch in 28 business days