Specifications
| Core Length | 710 mm |
| Core Width | 469 mm |
| Core Depth | 28 mm |
| Material | Aluminium |
| Material | Plastic |
| for OE number | 7E0121253A |
| Weight | 4620 g |
| Gross Weight | 6300 g |
| alternative item | - |
Shipping Details
| Weight | 7.693 Kg |
| Weight Volumetric | 23.079 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | Portugal |
€135.97
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
VAG
Cross-Reference Numbers
BEHR HELLA SERVICE
376787751
8MK376787751
JDEUS
RA0300510
MAHLE
NISSENS
NRF
VAG
7E0121253A
VALEO
Fit Vehicles
VW
35 vehicles
MULTIVAN
2009 - 2015
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI | 2009-09 - 2015-08 | 132 | 180 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI 4motion | 2009-09 - 2015-08 | 132 | 180 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2011-05 - 2015-08 | 84 | 114 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2009-09 - 2015-08 | 62 | 84 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2009-09 - 2015-08 | 75 | 102 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2009-09 - 2015-08 | 103 | 140 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 4motion | 2009-09 - 2015-08 | 103 | 140 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI | 2011-05 - 2015-08 | 150 | 204 | 1984 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI 4motion | 2011-07 - 2015-08 | 150 | 204 | 1984 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2010-05 - 2015-08 | 100 | 136 | 1968 |
TRANSPORTER
2009 - 2015
Alternatives
€125.67
Dispatch on next business day
€137.02
Dispatch on next business day
€114.44
Dispatch on next business day
€135.37
Dispatch on next business day
€89.00
Dispatch on next business day