Specifications
| Material | Aluminium |
| Core Length | 710 mm |
| Core Width | 469 mm |
| Core Depth | 28 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with mounting parts |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
Shipping Details
| Weight | 6.353 Kg |
| Weight Volumetric | 19.059 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | India |
€125.67
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
VW
Cross-Reference Numbers
4SEASONS
102165
102165A
980VW19006
AKS DASIS
040051N
AUTOGAMMA
105879
AVA Clever Choice
VN2317
VW2317
VWA2317
DELPHI
DENSO
EACLIMA
31R77122
FRIGAIR
01103169
HELLA
JDEUS
RA0300510
KALE
358925
MAGNETI MARELLI
359000310070
359000320070
MAHLE
NISSENS
VALEO
VAN WEZEL
VEMO
V15-60-6049
VW
7E0121253A
Fit Vehicles
VW
60 vehicles
CALIFORNIA
2009 - 2015
MULTIVAN
2009 - 2015
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI | 2009-09 - 2015-08 | 132 | 180 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI 4motion | 2009-09 - 2015-08 | 132 | 180 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2011-05 - 2015-08 | 84 | 114 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2009-09 - 2015-08 | 62 | 84 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2009-09 - 2015-08 | 75 | 102 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2009-09 - 2015-08 | 103 | 140 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI | 2012-07 - 2015-08 | 110 | 150 | 1984 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 4motion | 2009-09 - 2015-08 | 103 | 140 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI | 2011-05 - 2015-08 | 150 | 204 | 1984 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI 4motion | 2011-07 - 2015-08 | 150 | 204 | 1984 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2010-05 - 2015-08 | 100 | 136 | 1968 |
TRANSPORTER
2003 - 2015
Alternatives
€135.97
Dispatch on next business day
€137.02
Dispatch on next business day
€114.44
Dispatch on next business day
€135.37
Dispatch on next business day