Specifications
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Core Depth | 26 mm |
| Core Length | 710 mm |
| Core Width | 468 mm |
| Inlet Diameter | 34 mm |
| Outlet Diameter | 34 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.217 Kg |
| Weight Volumetric | 15.651 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€89.00
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
VW
Cross-Reference Numbers
AKS DASIS
040051N
AUTOGAMMA
105879
AVA Clever Choice
VN2317
VNA2317
VW2317
VWA2317
BBR Automotive
002-60-16280
BEHR HELLA SERVICE
8MK 376 787-751
DENSO
DIEDERICHS
8227205
DCM3466
FRIGAIR
0110.3169
JDEUS
RA0300510
KLOKKERHOLM
9568302317
MAHLE
NISSENS
NRF
THERMOTEC
VALEO
VAN WEZEL
VW
7E0121253A
Fit Vehicles
VW
46 vehicles
MULTIVAN
2009 - 2015
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI | 2009-09 - 2015-08 | 132 | 180 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 BiTDI 4motion | 2009-09 - 2015-08 | 132 | 180 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2011-05 - 2015-08 | 84 | 114 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2009-09 - 2015-08 | 62 | 84 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2009-09 - 2015-08 | 75 | 102 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2009-09 - 2015-08 | 103 | 140 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI | 2012-07 - 2015-08 | 110 | 150 | 1984 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI 4motion | 2009-09 - 2015-08 | 103 | 140 | 1968 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI | 2011-05 - 2015-08 | 150 | 204 | 1984 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TSI 4motion | 2011-07 - 2015-08 | 150 | 204 | 1984 | |
| MULTIVAN T5 (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) 2.0 TDI | 2010-05 - 2015-08 | 100 | 136 | 1968 |
TRANSPORTER
2003 - 2015
Alternatives
€125.67
Dispatch on next business day
€135.97
Dispatch on next business day
€137.02
Dispatch on next business day
€114.44
Dispatch on next business day
€135.37
Dispatch on next business day